Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Gminie Świętajno

09 września 2020 11:02 | Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Gminie Świętajno

Inicjatywa lokalna - "Piękna nasza wieś"

To był czas pełen wrażeń i wyzwań!
Uczestnicy Projektu "Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Gminie Świętajno"zakończyli wspaniałą inicjatywę pt."Piękna nasza wieś".
Zostały zrobione nasady roślin przy osiedlu oraz plaży. Powstały również schodki prowadzące na plażę, co bardzo ułatwi poruszanie mieszkańcom.

Największym przedsięwzięciem uczestników projektu oraz mieszkańców miejscowości Świętajno była reaktywacja starej sceny mieszczącej się w centrum Świętajna-nad jeziorem.
Scena została wyremontowana m.in. otynkowana oraz pomalowana ,przyległy teren uporządkowany(wraz z m-cem na ognisko.Zostały wykonane zaplanowane nasady krzewów i kwiatów.
Zakupiono palety, z których wykonano funkcjonalne meble-pomalowano je i ustawiono przed sceną(z myślą o osobach, które będą chciały odpocząć-patrząc na jezioro:)

Podsumowaniem działań była integracyjna impreza dla wszystkich mieszkańców oraz wieczorne biesiadowanie przy ognisku.Wierzymy,że to jest pierwsza iskra, która sprawi,że to miejsce zacznie na nowo tętnić życiem!
Przy pracach m.in. nasadach roślin, uporządkowaniu terenu oraz malowaniu sceny często pomagali uczestnikom ich bliscy, mieszkańcy, strażacy OSP oraz młodzież i najmłodsze pociechy,które jako pierwsze rwały się do pracy:))
Wspólne działania integrują:) !

Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich oraz realizowany jest przez Gminę Świętajno w partnerstwie z Ełckim Stowarzyszeniem Aktywnych Stopa.

Przeczytano: 63 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: