Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Gminie Świętajno

07 września 2020 13:17 | Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Gminie Świętajno

Warsztaty zielarskie

 

W okresie czerwiec - sierpień 2020r. we wsi Chełchy odbyło się 5 dwugodzinnych warsztatów zielarskich, które prowadził Pan Marcin Reman. Uczestnicy projektu "Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Gminie Świętajno" oraz mieszkańcy poznawali rożne aspekty wykorzystania ziół ich właściwości prozdrowotne, kosmetyczne i użytkowe. Uczestnicy warsztatów bardzo chcą stworzyć swój produkt lokalny, który wyróżniałby, a zarazem promował ich miejscowość. W tym celu rozważany jest produkt na bazie ziół. Warsztaty odbyły się w następujących terminach :
8 Czerwiec 2020 – Warsztaty zielarskie: Zioła w tradycji i kulturze.Rośliny wykorzystywane w magicznych rytuałach i obrzędach ludowych.
*24 czerwiec 2020 – Zielarski spacer badawczy. Rośliny użytkowe łąk, pól i przydroży.
*17 lipiec 2020 – Warsztaty kosmetyczne: pielęgnacyjne właściwości kwiatów – mydła aromaterapeutyczne.
*5 sierpień 2020 - Zioła i oleje o właściwościach pielęgnacyjnych – warsztat wytwarzania ziołowego balsamu regeneracyjnego.
*29 sierpnia 2020 – Warsztaty wytwarzania aromaterapeutycznych świec z wosku pszczelego. Terapeutyczne właściwości produktów pszczelich.

Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich oraz realizowany jest przez Gminę Świętajno w partnerstwie z Ełckim Stowarzyszeniem Aktywnych Stopa.

Przeczytano: 55 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: